Manipulácia

Jedinečný koľajový systém Ingersoll-Rand spolu s pneumatickými a elektronickými manipulátory tvoria ucelenú ponuku manipulačných systému. Pneumatické balancer a manipulátory sú vhodné pre manipuláciu s bremenami až do hmotnosti 450kg. S využitím systému Ingersoll-Rand je akákoľvek manipulácia s bremenami veľmi jednoduchá.

Zdviháky - ručné

Ručné pákové a ručné reťazové zdviháky Ingersoll-Rand majú rozsiahle využitie v rôznych odboroch (napr. stavebníctvo, vyslobodzovanie, údržbách firiem, hutách apod) jednoducho všade tam, kde je potrebné zdvíhať a manipulovať s ťažkými bremenami. Zdviháky Ingersoll-Rand sa vyznačujú jednoduchou a robustnou konštrukciou a sú použiteľné v náročných podmienkach.

Koľajové systémy

Koľajové systémy tvoria základ akéhokoľvek systému pre manipuláciu s materiálem.Ingersoll Rand ponúka päť typov systémov z ľahkého hliníka a oceli.Kolejový systém Ingersoll-Rand = najefektívnejší systém posunuKvalitní pojazdový povrch, presné vedenie pojazdov a kĺbové závesy umožňujú pohybovať nákladom s maximálnou silou pre uvedenie v chod menšia ako 1,5% celkového nákladu.Vyložení sily požadovanej počas posuvu je menšia ako 1% aj keď sa náklad nachádza a je s ním rolovania na okraji koľajovej dráhy.

Pneumatické balancéry

Vzduchom poháňané zariadenia pre jednoduchú manipuláciu s bremenami s hmotnosťou až 450kg. Srdcom celej jednotky je vzduchová komora a piest. Vzduch vstupujúci do komory tlačí na piest, ktorý roztáča cievku, zvinie kábel a tým zdvihne náklad. Vypúšťaním vzduchu náklad klesá. Regulovaním vstupu a výstupu vzduchu sa náklad vyvažuje do tzv beztížného stavu. Bezpečnostný systém navíjania zabraňuje prudkému navinutie v prípade uvoľnenia bremena. Závitovkové ložisko s nízkym trením vytvára jemný rotačný pohyb pre navíjanie kábla na cievku.

Ovládanie na rukoväti-ZA - je navrhnuté pre rýchlu a presnú manipuláciu s bremenami rôznych hmotností. Po zdvihnutí bremena pomocou ovládania na rukoväti sa náklad dostáva do tzv stavu beztiaže, ktorý umožňuje pracovníkovi vznášať bremeno v rozsahu až do 450mm na konečné uloženie.

Jednoduché ovládanie-BA - robí z manipulátora dokonalú alternatívu k tradičným pružinovým balancérom s jednoduchým ovládanie. Jeden manipulátor pokrýva kapacitu až desiatich rôznych pružinových balancer. Manipulátory s týmto ovládaním vytvárajú tzv stav beztiaže po celej dĺžke pohybu.

Hi, Lo, Un špeciálne ovládanie-EA - je vynikajúca pre veľmi rýchlu manipuláciu s bremenami konštantných hmotnosťou a opakované manipulácie. Spôsoby prepínanie Hi-uchopiť a vyvážiť, Lo-vyváženie, spúšťanie a presné umiestnenie, Un-uvoľnenie a vyváženie prázdneho háku.

Produkty
Kontakty

MAVE Plus v.o.s.
Pasteurova 10
Olomouc
Česká Republika

+420 777 888 981
Obľúbené