Pneumatické náradie

V kategórii pneumatické náradie disponuje Ingersoll-Rand jednou z najširších ponúk. V sortimente nájdete pneumatické náradie pre uťahovanie, pneumatické skrutkovače a uťahováky, ktoré dokážu pokryť obrovský rozsah momentov od 0,3 do cca 100.000Nm. Týmto sortimentom sme schopní zaistiť maximum požiadaviek na pneumatické náradie montážneho sektore priemyslu.

Pneumatické skrutkovače

Pneumatické skrutkovače INGERSOLL RAND sú určené na priemyselné použitie pre montáže vyžadujúce vysokú frekvenciu spojov s maximálnou opakovateľnosťou nastaveného krútiaceho momentu a celkovo s vysokými požiadavkami na pneumatické náradie. Skrutkovače sú v prevedení s automatickou vypínacou spojkou, račňovú spojkou, bez spojky s možnosťou spustenia zatlačením, páčkou alebo kombinovaným spúšťaním. Ďalej pneumatické skrutkovače delíme podľa prevedenia na skrutkovače priame, pištoľové, uhlové a vstavané. Najpopulárnejší rad skrutkovačov série Q sa vyznačuje vynikajúcou ergonómiou, vysokú opakovateľnosťou krútiaceho momentu, bezporuchovou prevádzkou s nízkymi nárokmi na údržbu.

Pneumatické uťahováky

Pneumatické uťahováky INGERSOLL RAND sú náradie určené pre najnáročnejšie aplikácie vyžadujúce presnú montáž s vysokou opakovateľnosťou krútiaceho momentu. Toto pneumatické náradie je možné dodať v prevedení priamom, uhlovom či zástavbovom a prevažne s automatickou vypínacou spojkou. Nové série QA4, QA6, QA8 sú precízne pneumatické náradie vyžadujúce minimálnu údržbu a zaručujúce maximálnu spoľahlivosť. Vstavaná vretena je možné dodať s pneumatickou signalizáciou o vypnutie spojky.

Pneumatické pulzné uťahovače

Pulzné pneumatické uťahováky sú určené tam, kde je vyžadovaná presná a rýchla montáž. Pulzné uťahovače sa vyznačujú predovšetkým tým, že pri dosiahnutí momentov nevyvíja reakciami silu, preto aj pre vyššie momenty nie je nutná aretácie pneumatického náradia. Pulzné uťahovače ponúkame s momenty až 270N v prevedení sa bez vypínania.

Pneumatické rázové uťahovače

V sekcii pneumatické náradie nechýba ani rázové uťahovače, ktoré sú rozdelené do dvoch kategórií. Servisné rázové uťahovače určené pre práce v auto a pneuservisoch a priemyselné rázové uťahováky určené ako svojou konštrukciou, tak výkonom pre najnáročnejšie priemyselné aplikácie. V ponuke sú pneumatické rázové uťahovače s veľkosťou štvorhranu od 1/4 "do 2 1/2" s momenty až 100.000Nm. Na dosiahnutie maximálnych výkonov a dĺžky životnosti používa Ingersoll-Rand tých najpokročilejších technológií a materiálov. Rad uťahovačov je taktiež navrhnutá pre použitie v oblastiach s prostredím s nebezpečenstvom výbuchu.

Pneumatické brúsky

Ingersoll-Rand ponúka veľmi široký sortiment pneumatických brúsok pre priemyselné i servisné aplikácie. Nové modelové rady ponúkajú maximálny výkon a za použitia najpokrokovejších materiálov i nízku hmotnosť a vysokú životnosť náradia. Pneumatické náradie a taktiež brúsky INGERSOL-Rand prechádzajú stále radom modernizáciou a úprav. V roku 2012 bola predstavená prvá turbínové brúska VT.

Pneumatické kladivá a oklepávače

Pneumatické kladivá a osekávače Ingersoll-Rand používajú osvedčené konštrukcie a materiály pre uplatnenie v najnáročnejších aplikáciách. Pneumatické náradie má predĺžené časti zaisťujúca dlhšiu životnosť a zosilnené hlavy odolajú aj najťažšiemu užívanie. Pneumatické kladivá majú povesť najodolnejšieho náradie, aké možno v súčasnosti kúpiť.

Pneumatické račne

Pneumatické račne Ingersoll-Rand sú typické náradie pre servisné práce a nemôžu chýbať vo vybavení žiadneho autoservisu. Tak ako ostatné pneumatické náradie spĺňajú aj račne požiadavky na ergonómiu, hlučnosť a životnosť náradia.

Pneumatické vŕtačky

V kategórii pneumatické náradie nemôže chýbať ani sekcia pneumatických vŕtačiek. Ingersoll-Rand ponúka sortiment servisných i priemyselných vŕtačiek a predovšetkým špeciálne modulárne vŕtačky učené pre odvetvie leteckého priemyslu. Modulárne vŕtačky Ingersoll-Rand ponúkajú flexibilitu a upevňujú pružnosť výroby.

Pneumatické pílky a nožnice

Pneumatické pílky sú všestranným pomocníkom pri rezaní zložitých tvarov a rezov s miernym rádiusom. Možno použiť ako pri rezaní všetkých druhov plastických hmôt, sklolaminátu a ďalších kompozitných materiálov, tak na rezanie hliníka a tabuľového plechu.

Pneumatické nožnice sú o univerzálny typ pneumatického náradia, ktorým možno vykonávať čisté rezy do za studena valcovanej ocele, plastu, pocínovaného plechu, hliníka a do ďalších druhov kovov. Predstavuje ideálne riešenie pre opravovne karosérií, predajne tabuľového plechu, výrobca klimatizácií, spracovateľa plastických materiálov, dodávateľa ohrievacie techniky a nástrojárne.

Pneumatické nitovačky

Ponúkame dva typy nitovacích pre servisné práce a malosériovú výrobu pneumatické nitovačky na trhacie nity a pre priemyselné aplikácie nitovačky pre roztloukací nity.

Vŕtacie jednotky

Vŕtacie jednotky Ingersoll Rand sú precízne automatické jednotky pre priemyselné použitie. Pre celý proces vŕtania či závitovanie stačí dvoch signálov, pre spustenie vzduchového motora a pre posuv, spätný posuv môže byť jednak automatický a jednak za použitia ďalšieho pneumatického signálu riadený.

Produkty
Kontakty

MAVE Plus v.o.s.
Pasteurova 10
Olomouc
Česká Republika

+420 777 888 981
Obľúbené